Kredyt konsolidacyjny pozwala na połączenie ze sobą w jedno, większe zobowiązanie zgłoszonych do danego banku kredytów i pożyczek. Niekiedy konsolidacja może objąć swoim zakresem również chwilówki, czyli szybkie pożyczki gotówkowe, jakie udzielają firmy działające poza sektorem bankowym. Kredyt konsolidacyjny jest zobowiązaniem celowym, przeznaczonym na oddanie długów kredytobiorcy, choć nie mogą być one przeterminowane na tyle, by generować negatywne wpisy w Biurze Informacji Kredytowej.
Pod względem formalnym kredyt konsolidacyjny udzielany jest na Twój wniosek i otrzymać go możesz tylko po spełnieniu warunków bankowych. Wymaga się od Ciebie dobrej zdolności kredytowej i pozytywnej historii w BIK, a ponadto dołączenia do wniosku umów kredytów i pożyczek, jakie aktualnie obciążają Twoje konto. Czasem bank wymaga ustanowienia dodatkowego zabezpieczenia spłaty kredytu konsolidacyjnego, co pozwala na obniżenie prowizji czy marży.
Tak samo jak każdy inny kredyt, konsolidacja pociąga za sobą pewne koszty, które rzutować będą na Twoją zdolność finansową i budżet domowy. To opłaty wynikające z odsetek, prowizji za przyznanie zobowiązania czy inne wydatki towarzyszące, jak te związane z ustanowieniem zabezpieczenia spłaty. Zobacz, ile będzie Cię orientacyjnie kosztował dany kredyt konsolidacyjny, dzięki naszemu kalkulatorowi. To właściwie formularz elektroniczny, który został stworzony przez naszych ekspertów kredytowych z Kielc. Wymaga on wpisania najważniejszych parametrów kredytowania, byś mógł w dowolnym momencie – nawet w środku nocy i w dzień wolny od pracy – dowiedzieć się, jakie wydatki wiążą się z kredytem konsolidacyjnym.
Jak działa kalkulator kredytu konsolidacyjnego online?
Zasada działania kalkulatora kredytu konsolidacyjnego jest właściwie bardzo prosta. Wymaga on wskazania, ile pieniędzy chcesz pożyczyć, by móc spłacić wszystkie pozostałe długi – właściwie to bank w Twoim imieniu ureguluje takie płatności. Kalkulator online dotyczący kredytu konsolidacyjnego będzie też potrzebował informacji na temat długości nowego okresu spłaty, wysokości oprocentowania czy prowizji naliczanej przez kredytodawcę z tytułu udzielenia kredytu konsolidacyjnego.
Dane te pozwolą Ci dowiedzieć się, ile wyniesie RRSO kredytu konsolidacyjnego, a także wysokość raty kapitałowo-odsetkowej, jaką będziesz w przyszłości spłacać. Możesz na bazie obliczeń przedstawionych przez kalkulator online porównać ze sobą różne oferty konsolidacji i wybrać taką, która będzie pociągać za sobą możliwie jak najniższe koszty.