Kredyt oddłużeniowy Kielce

Jak wygląda mechanizm zadłużania?

Wiele mówi się o długach polskich konsumentów i firm. W Krajowym Rejestrze Długów (KRD) wydłuża się lista nazwisk oraz nazw podmiotów gospodarczych, które nie wywiązują się w terminie z bieżących płatności – czynszu, rachunków za media, telefon czy internet, ale i nie płacą rat kredytów oraz pożyczek. Problemem jest dotrzymanie terminu zwrotu pożyczonych z różnych źródeł środków, ale i zjawisko życia ponad stan. Zamiast oszczędzać, wielu konsumentów sięga po kolejne zobowiązanie, byleby tylko móc sobie pozwolić na to, co mają ochotę.

Zadłużenie może jednak być wynikiem nietrafionych inwestycji albo nagłych wydatków, których nie mogłeś uniknąć. Choroba – własna lub kogoś w rodzinie, utrata pracy i zdolności do jej wykonywania, włamania oraz kradzież. To tylko jedne z wielu przypadków, w których tracisz pieniądze i musisz pożyczyć je z innych źródeł albo nie możesz uiścić raty zobowiązania. Ponadto pojawia się ryzyko rozwoju spirali zadłużenia.

Załóżmy, że masz do spłaty kilka kredytów, a termin płatności raty się zbliża. Wiesz, że z bieżących dochodów nie będziesz w stanie poradzić sobie z uiszczeniem takiej płatności, dlatego w panice sięgasz po pożyczkę pozabankową i za jej pośrednictwem płacisz ratę kredytu. W efekcie chwilowo wywiązujesz się z terminarza spłaty zobowiązania, ale generujesz kolejne długi. Jeśli zaczynasz zaciągać chwilówki tylko po to, by pokryć raty wcześniej uzyskanych kredytów, to najlepszy dowód na to, że znalazłeś się w spirali długów.

Jak uwolnić się ze spirali długów?

W momencie kiedy nie masz pieniędzy na to, by spłacić wszystkie wymagane raty, opłacić rachunki za dom i media, musisz szukać sposobu na to, by poprawić Twoją zdolność finansową. Nie jest to prostym zadaniem, ale nasi doradcy z Kielc pozostają do Twojej dyspozycji i wiedzą, jak osiągnąć wyznaczony cel, którym powinno być uwolnienie się ze spirali długów w możliwie najszybszym tempie. Czy w takim przypadku istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu oddłużeniowego?

Wypełnij wniosek

Do Twojej dyspozycji oddajemy wniosek kontaktowy, który pozwoli Ci dotrzeć ze swoimi problemami finansowymi do naszych doradców. Pozostajemy w gotowości do tego, by udzielić Ci pomocy w Kielcach, przez telefon lub drogą mailową.

Nie licz na to, że bank udzieli Ci typowego kredytu oddłużeniowego, rozumianego jako kredyt do spłaty istniejących długów. W każdym banku przed udzieleniem finansowania klientowi wnioskodawca jest sprawdzany pod kątem wiarygodności. Musi mieć odpowiednio wysoką zdolność kredytową, rozumianą jako zdolność do spłaty kolejnych rat kapitałowo-odsetkowych i innych opłat zgodnie z harmonogramem. Ponadto bank nie udzieli kredytu bez wcześniejszego skontrolowania Twojej historii kredytowania w BIK. Wiedz przy tym, że banki i firmy pożyczkowe wpisują do bazy Biura Informacji Kredytowej informacje o przeterminowanej płatności raty czy całej kwoty pożyczki, jeśli spóźniasz się z płatnością więcej niż 60 dni.

Jeśli więc Twoje długi istnieją, minął już termin płatności raty, ale nie jest ona bardzo przeterminowana, nadal będziesz mieć realne szanse na kredytowanie bankowe. Sięgnij wówczas po kredyt konsolidacyjny, by pozbyć się za jednym razem wszystkich problematycznych zobowiązań. W zamian będziesz mieć do spłaty tylko jeden kredyt, najczęściej z niższą ratą kapitałowo-odsetkową w porównaniu z sumą wcześniej spłacanych. W ten sposób możesz znacznie poprawić swoją zdolność kredytową i zwiększyć wiarygodność finansową na różnych polach.

Jak zaciągnąć kredyt konsolidacyjny dla oddłużenia się?

Pod pewnymi warunkami kredyt konsolidacyjny może być potraktowany jako produkt oddłużeniowy, choć nasi eksperci finansowi z Kielc podkreślają, że bank nie udzieli zobowiązania osobie, która okazuje się nierzetelnym dłużnikiem. Konsolidacja dla oddłużenia swoich finansów jest możliwa, jeśli nie masz złej historii kredytowania w BIK, a Twoje bieżące dochody pozwolą na spłatę nowego kredytu konsolidacyjnego w zamian za spłatę wcześniej zaciągniętych produktów finansowych.

Wyślij wiadomość

Na czym polega konsolidacja? Kto ma szansę na pozytywną decyzję na wniosek o kredyt konsolidacyjny? Wyślij nam wiadomość, a my szybko postaramy się rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości dotyczące kredytu konsolidacyjnego.

Pierwszym krokiem jest wybór oferty bankowej, która spełnia Twoje oczekiwania i pozwoli na spłatę kredytów i pożyczek obciążających Twój budżet domowy. W Kielcach możesz uzyskać pomoc w wytypowaniu najlepszego dla siebie kredytu konsolidacyjnego. Skorzystaj z niej! Ułatwimy Ci złożenie wniosku kredytowego i zgromadzenie wszystkich wymaganych do niego dokumentów.

Wśród nich znajdą się zaświadczenia z banków i firm pożyczkowych o wysokości długów pozostałych do spłaty czy dokumenty dochodowe. Po zapoznaniu się z Twoją sytuacją bank wyda decyzję. Jeśli będzie ona pozytywna, instytucja spłaci w Twoim imieniu zgłoszone do konsolidacji zobowiązania, a Ciebie zobowiąże do płacenia jednej raty w wyznaczonym terminie.