Trudne kredyty dla zadłużonych Kielce

Co należy rozumieć przez pojęcie trudnego kredytu?

Z perspektywy samego banku „trudny kredyt” może oznaczać coś zupełnie innego, niż biorąc pod uwagę stanowisko Twoje jako klienta. Zwróćmy uwagę na to, że trudności w kredytowaniu zwykle wynikają z niedopełnienia terminów uiszczania kolejnych rat kapitałowo-odsetkowych. Dla banku to problem, bo musi rozpocząć działania windykacyjne, a dla klienta – sygnał do tego, że będzie musiał uiścić dodatkowo odsetki karne za niespłacone na czas raty.

Bank uznaje za „trudne” kredyty, w których przypadku klienci mają nie do końca odpowiednio wysoką zdolność, ale mogą zapewnić dodatkowe zabezpieczenia spłaty zobowiązania, dzięki czemu instytucja jest w stanie udzielić im finansowania zewnętrznego. Z czasem jednak pojawia się ryzyko tego, że trudności w uiszczaniu kolejnych rat rzeczywiście nadejdą, przez co bank będzie obciążony kosztami windykacji, których efekty są nieprzewidywalne. Ponadto trudnym kredytem jest zobowiązanie, przy którym pojawiają się nie do końca akceptowalne źródła zarobkowania klienta. Na przykład może on wykonywać pracę w danej firmie na umowie bezterminowej, ale dopiero od 2 miesięcy, a wymagane są co najmniej 3 miesiące. W drodze wyjątku również taki wniosek o potencjalnie trudny kredyt może zostać zaakceptowany.

Jeśli zaś chodzi o perspektywę kredytobiorcy, czyli Twoją, to nasi eksperci kredytowi z Kielc najczęściej spotykają się z trudnościami w postaci niemożności spłaty kredytu lub pożyczki o czasie zgodnie z przedstawionym przez bank harmonogramem. Możesz też mieć problem ze skutecznym wnioskowaniem o zobowiązanie, co może wynikać z negatywnej historii lub zbyt niskiej zdolności. O ile na wpisy w BIK niewiele możemy poradzić, o tyle znamy sposoby na to, by poprawić Twoją zdolność kredytową. Wiemy też, że każdy bank nieco inaczej liczy zdolność do spłaty kredytu klienta, dlatego jedna instytucja może odmówić Ci finansowania, a inna je przyznać. Zgłoś się do nas i uzyskaj sprofilowaną pomoc przy uzyskiwaniu zobowiązania w Kielcach.

Czym grozi pojawienie się zadłużenia przeterminowanego?

W przypadku gdy nie spłacasz na czas rat kredytów lub nie oddałeś całej kwoty pożyczki wraz z naliczonymi odsetkami, musisz się liczyć z konsekwencjami swojego działania. Dotyczą one przede wszystkim naliczenia odsetek karnych i rozpoczęcia, początkowo przez instytucję kredytującą lub pożyczkową, windykacji polubownej. Bank czy firma wyśle Ci informacje – monity o konieczności uregulowania zaległych płatności. Co jednak masz zrobić, jeśli zwyczajnie nie masz wolnych środków na ten cel?

Wypełnij wniosek

Pozostawiamy Ci do dyspozycji prosty wniosek elektroniczny, dzięki któremu możesz nawiązać z nami kontakt i uzyskać ukierunkowaną pomoc przy trudnych kredytach dla zadłużonych w Kielcach.

Być może sposobem na to, by pozbyć się zadłużenia, w Twoim przypadku będzie kredyt konsolidacyjny. Nie twierdzimy, że jego uzyskanie będzie prostym zadaniem, ale z pomocą naszych doradców może być to jak najbardziej realne. Chodzi tu przede wszystkim o to, by spłacić możliwie najszybciej długi, jakie mogą spowodować najwięcej szkód w zakresie Twojego domowego budżetu i ogólnie finansów. Jeśli nie minęło jeszcze 60 dni od chwili, gdy Twoje raty lub pożyczki od firm pozabankowych stały się wymagalne, to najpewniej informacje o tym fakcie nie znalazły się jeszcze w rejestrach BIK.

Nadal więc masz realne szanse na to, by uzyskać w banku kredyt konsolidacyjny. Nie martw się przy tym swoją zdolnością kredytową – możemy ją poprawić, a poza tym przy jej szacowaniu przy chęci skonsolidowania kredytów i pożyczek bank uwzględnia tylko te obciążenia, których nie będziesz spłacać kredytem konsolidacyjnym wraz z ratą nowo udzielanego zobowiązania.

Zadłużenie spłacane kredytem konsolidacyjnym

Powinieneś wiedzieć, że kredyt konsolidacyjny jest celowym zobowiązaniem udzielanym wyłącznie przez instytucje finansowe mające status banków. Przy ubieganiu się o takie powinieneś złożyć wniosek do banku wraz z wymaganymi załącznikami, zwłaszcza tymi dotyczącymi pozostałych do spłaty kwot kredytów i pożyczek. Musisz zgromadzić zaświadczenia z kolejnych instytucji finansowych o tym, ile długu Ci jeszcze zostało i w jakim terminie teoretycznie powinieneś go spłacić.

Wyślij wiadomość

Masz wątpliwości co do tego, jakie kredyty lub pożyczki będziesz mógł pokryć z pieniędzy z kredytu konsolidacyjnego? Skontaktuj się z nami, a nasi doradcy z Kielc postarają się odpowiedzieć na każde z Twoich pytań.

Nie każdy bank będzie skłonny do skonsolidowania ze sobą kredytów, jakie wcześniej zaciągnąłeś w różnych bankach, z pożyczkami pozabankowymi. Tak naprawdę niewiele instytucji się na to decyduje, ale my znamy je i wiemy, jakie mają wymagania odnośnie do swoich potencjalnych kredytobiorców. Ułatwimy Ci znalezienie odpowiedniej oferty, by skonsolidować „trudne” kredyty lub pożyczki i uwolnić się od nich za jednym razem. Zamienisz je dzięki konsolidacji na jeden większy kredyt z niższą ratą miesięczną.